Herkese merhabalar,

Son birkaç gündür Imagine Cup 2010 Türkiye Finali ve  seminerler için İstanbul’daydım. Geçtiğimiz Cuma günü Microsoft Türkiye Ofisi’nde Imagine Cup’10 Türkiye Finali yapıldı. Gerçekten birbirinden başarılı beş proje sunumu izledik.Türkiye finaline katılamayanlar ise canlı olarak internet üzerinden izleme şansı buldular. Tüm ekipler projelerini sunduktan sonra sıra ilk üçü açıklamaya gelmişti.Ekiplerin o an ki heyecanını görmeliydiniz. En arkaya oturduğum için de tüm ekiplerin heyecandan yerlerinde duramadıklarını çok daha iyi gördüm.

Özellikle IC’10 Türkiye 1.si açıklanınca kazanan ekipten birisi çığlık attı. Türkiye’yi Polonyo’da temsil edecek ekip BabyRC Team oldu. Buradan Burak Kanmaz,Fatih Coşkun,İbrahim Kıvanç ve Yasemin Çelik arkadaşlarıma Polonya’da başarılar diliyorum.

                    Imagine Cup'10 Türkiye 1.si ekip

Ertesi gün Microsoft Ofisi’nde MaxiASP.net  4.0  INETA etkinliği vardı. Etkinlikte C# 4.0,ASP.NET 4.0,WPF 4.0,Silverlight 4.0 ve TFS 2010 sunumları gerçekleştirildi. Yine aynı şekilde bu etkinlik de canlı olarak internet üzerinden yayınlandı. Katılım haftasonu ve özellikle 1 Mayıs olmasına rağmen oldukça iyiydi. Etkinliğe katılanlar arasından şanslı üç kişi USB bellek, şanslı yirmi kişi ise VDS  hediye edildi hem de .NET 4.0 destekli:)

  

About the Author