Microsoft ve iş ortaklarıyla beraber gerçekleştirilen Microsoft Teknoloji Günleri Akşam Sınıfı etkinliği tüm hızıyla devam ediyor. Sırada MVP olan sevgili Burak Selim Şenyurt hocamın sunum yapacağı WCF Eco System etkinliği var. En alttaki linklerden etkinliğe kaydınızı yaptırabilirsiniz. Aşağıda detaylarını bulabileceğiniz ve sizler için hayli faydalı olacağına inandığımız Microsoft Teknoloji Günleri Akşam Sınıfı Etkinliğimize kaydınızı hemen yaptırabilirsiniz.

14 Eylül 2010 Salı: WCF Eco System: (3 Saat) WCF alt yapısı üzerine kurulu olan WCF Eco System içerisinde Data Services, Workflow Services, RIA Services, WebHttp Services ve Core Services tipleri yer almaktadır. Bu eğitimde Data Services, Workflow Services, RIA Services ve WebHttp Services konulu örneklergeliştiriecek ve söz konusu alt yapı ile değerlendirilebilecek hazır servis modelleri irdelenecektir.

20 Eylül 2010 Pazartesi: Windows Server AppFabric: (2 Saat) Bu eğitimde WCF ve Workflow servis örneklerinin izlenmesi, sorunların teşhis edilmesi, örneklerin yaşam döngülerinin takibi, yapılandırma ayarlarının belirlenmesi gibi birçok yönetimsel konuda geliştiriciler ile BT yöneticilerinin daha kolay anlaşabilmelerini de sağlayan Dublin kod adlı Windows Server AppFabric ürün ailesi incelenecektir. Özellikle IIS üzerine gelen eklentiler ile söz konusu yönetsel işlemlerin nasıl yapılabildiği hakkında ayrıntılı bilgiyi bu oturumda bulabileceksiniz.

20.Ekim.2010/Çarşamba: Worfklow Foundation 4.0 : (3 Saat) WF 4.0 beraberinde pek çok köklü yenilik ile gelmektedir. Geliştirilen Base Activity Library, paralel programlama desteği, veri akışı için gelen Argument, Variable gibi kavramlar ve daha pek çoğunun ele alındığı eğitimde basit örnekler ile WF modelin tanıtılmaya çalışılmaktadır.

23.Kasım.2010/Salı: Asp.Net 4.0 : (3 Saat) Web Programlama’ nın .Net 4.0 ile birlikte gelen yeni yüzünü görmeye hazır mısınız? Pek çok yeni özellik ile birlikte gelen Asp.Net 4.0’ ın anlatıldığı bu eğitimde, temelden orta seviyeye kadar basit bir web uygulaması tasarlanmakta ve konunun daha iyi kavranabilmesi amaçlanmaktadır.

20.Aralık.2010/Pazartesi: Visual Basic 2010 : ( 2 Saat) Bu eğitimde Visual Basic 2010 programlama dili ile birlikte gelen pek çok yeni özellik üzerinde durulmakta ve geliştirilen örnekler ile bu kavramlar pekiştirilmeye çalışılmaktadır. Bu noktada AutoImplemented Properties, Collection Initializers, Implicit Line Continuation, Mutlipe Lambda Expressions, Dynamic keyword, Type Equivalance Support gibi konular üzerinde durulmaktadır.

20.Ocak.2011/Perşembe: WPF 4.0 ile Windows Programlama : (3 Saat) .Net 3.0 ile birlikte duyurulan Windows Presentation Foundation modeli ile zengin kullanıcı deneyimine sahip windows uygulamaları tasarlanabilmektedir. Özellikle Windows 7 üzerinde en iyi kullanıcı deneyimini sunan WPF 4.0 ile birlikte gelen yenilikleri öğrenmeye ne dersiniz?

Tarih 
14 Eylül 2010 Salı - WCF Eco System
Saat
19.00 - 21.30
Yer
Microsoft İstanbul Ofisi
Eğitmen:
Burak Selim Şenyurt
Microsoft MVP

Kayıt Ol 

Tarih 
20 Eylül 2010 Pazartesi - Windows Server AppFabric
Saat
19.00 - 21.30
Yer
Microsoft İstanbul Ofisi
Eğitmen:
Burak Selim Şenyurt
Microsoft MVP

Kayıt Ol 

About the Author